Şikayet Yayınlama Süreci

 

Sitemize yeni bir şikayet ulaşınca...

Üyelik Doğrulaması

Kişilerin, gerçekte var olmayan profil bilgileri ile şikâyet yazması ihtimaline karşı "sikayetegel.Com", şikayet yazanlara “doğrulama kodu” içeren bir e-mail/sms göndererek gerçek olmayan kişileri tespit eder.

 
 

Şikayet Analizi

Şikâyet mektubunun işleme koyulabilmesi için, şikayetin konusunu mal ve hizmet alışverişinden kaynaklanan ve sonuç alınamayan sorunlar oluşturmalı. Bu koşula uymayan şikayetler bu aşamada filtrelenir.

 
 

İçerik Kontrolü

Hem şikâyet yazan kişiyi korumak hem kurum ya da firmanın imajının haksız yere zedelenmesini engellemek için şikâyet, hukukçu talimatları doğrultusunda çalışan redaktörlerimize iletilir. Redaktörler şikâyetin; ticaret ve rekabet hukukuna ve marka haklarına aykırı olup olmadığını denetler. Ayrıca olası anlam bozukluğunu gidermek için yazım yanlışlarını düzelterek, varsa suç teşkil eden sözleri çıkartarak şikâyeti yayına hazır hale getirir.

 
 

Son Kontrol

Kişi, şikâyet ve içerik süzgecinden geçen şikâyet mektubu, sitemizde yayınlanmadan önce son kez kalite kontrol ekibi tarafından kontrol edilir.

 
 

Şikayet Artık Yayınlanabilir!

24 saati aşmayacak şekilde bir dizi işlemden geçen şikâyet, bir an önce çözüm sunabilmesi için söz konusu kurum ya da firmaya iletilir. Bu arada şikâyet, sitemizde yayınlanarak binlerce takipçiye de ulaşmış olur.

 
 

Çözüm Aşaması

Dört aşamadan geçen şikâyetin iletildiği kurum ya da firma, çözüm üretmek için ya sitemizde yayınlanmak üzere cevap yazar ya da şikâyetin sahibi ile iletişim kurar.